Pro život jaký chci žít, nejde se nezničit!

Malá typologie hýždí. Jaký máte zadeček?

20. října 2007 v 17:41 |  Body
Pro fitness experty patří hýždě v první řadě k nejproblematičtějším zónám ženského těla: a to díky velké tukové tkáni. Bohužel jsme si z doby kamenné přinesly toto dědictví, kdy se v časech hojnosti ukládal tuk právě do hýždí a v době hladu se z něho čerpala energie.
Dnes již toto přírodní opatření tak trochu ztrácí smysl, především když již nemáme tolik pohybu a nepotřebujeme tudíž tolik ukládat. Pokud si přejete mít hladký a pevný zadeček tak rozhodně nedržte diety a hlavně hodně choďte!
Typologie hýždí:
Hruška
Pevný zadeček který se směrem dolů rozšiřuje: mnohé ženy mají díky genetickým dispozicím tvar hýždí připomínající hrušku. Pokud si přejete, aby zůstal váš zadek pevný, choďte pěšky do schodů nebo trénujte na stepperu. Dávejte pozor na nárazové diety. Tím trpí podpůrná vlákna a dochází k vyvěšeným hýždím.
Jablko
Perfektní proporce, k nakousnutí jako jablíčko - tak to jsou snové hýždě mnohých žen. A není to žádný div: jak sexy vypadají právě na tomto typu zadku panty, úzké džíny. Správná péče a sport (především jogging a jóga) udrží váš zadeček ve formě.
Plochý
Nemá téměř žádné záhyby a tím je téměř androgenní - jednoduše plochý zadeček. Pokud byste ráda bez přehnané námahy dosáhla přeci jen trošku plnějších tvarů, doporučujeme tak zvané push up punčochy. Trochu více energie by vás stálo izometrické cvičení, které sedací svaly cíleně zvětšuje.
Plný
Není příliš malý a je velmi ženský. Prominentní osoby, které se mohou pyšnit takovým kulatým a plným zadečkem jsou mimo jiné Jennifer Lopez und Beyoncé. Komu by se zdál zadeček přeci jen trochu překypující a bujný, může své polštářky zkrotit anti-celulitidními produkty a pravidelným cvičením.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maky Maky | Web | 21. října 2007 v 18:15 | Reagovat

Díky za komentíky:-) nevadí že sis to sem hodila:-) to já mam zase plný:-( ale chtěla bych mít míň plný:-)

2 Maky Maky | Web | 21. října 2007 v 22:31 | Reagovat

Máš u mě cenu za dotazníček, děkuju za vyplnění:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama